Bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru

bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru - radiotransponder

W swojej ofercie posiadamy możliwość budowy systemu sygnalizacji pożaru w oparciu o technologię bezprzewodową. Wszędzie tam gdzie montaż tradycyjnych systemów przewodowych może być zbyt uciążliwy dla działającego obiektu, systemu radiowe skrócą czas instalacji i oszczędzą uciążliwych prac związanych z bruzdowaniem tynków pod przewody, odmalowywaniem itp. Polecamy je także na obiekty zabytkowe z nietypowymi sklepieniami np. muzea, kościoły itp.

bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru - czujka radiowa

Warto zaznaczyć że radiowe, czyli bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru działają w oparciu o tradycyjne centrale sygnalizacji pożaru, do których podłączamy moduły komunikujące się z czujkami bądź ROPami drogą radiową. Nie musimy przy tym stosować czujek radiowych wszędzie, a jedynie w miejscach gdzie jest taka realna potrzeba, a resztę systemu oprzeć o tradycyjną technologię przewodową.

Montujemy bezprzewodowe systemy sygnalizacji pożaru

czujka radiowa

Oferujemy montaż radiowych systemów sygnalizacji pożaru takich producentów jak Bosch, Polon Alfa, Esser.
Trzeba pamiętać, że w fazie projektowania elementów sygnalizacji pożaru działających w technologii bezprzewodowej należy przeprowadzić pomiary zasięgu sygnału, który zależy od bardzo wielu czynników, a ma on istotny wpływ na skuteczność tego typu rozwiązań.

At essay maker with https://pro-essay-writer.com nearly 50, I hale from the chin up and cheer up generation.